Після поранення на фронті Ігор Данилко опинився в інвалідному візку — уламок касетної ракети пошкодив спинний мозок. Довелося починати життя з нуля: нерухомість, постійна потреба в сторонньому догляді, втрата контролю над тілом. Але вже менш ніж за рік він не просто адаптувався — знайшов справу, яка дала новий сенс його життю.
Під час реабілітації в Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни Ігор дізнався про ІТ-курси, які проводять для пацієнтів прямо в закладі. Зацікавився, згадав, як у дитинстві захоплювався комп’ютерами, — і вирішив спробувати. Вже після кількох занять з’явився ентузіазм і впевненість: «Хотілося робити ще і ще», — зізнається ветеран.
Навчання зі змістом і перспективою
ІТ-проєкт для військових, які проходять лікування, стартував у серпні 2023 року. Його ініціатором став Алекс Стасюк — керівник академії xWarriors, яка навчає ветеранів цифровим професіям. Ідею підтримала Рівненська обласна державна адміністрація. Курси проводяться у гібридному форматі — як в очному класі госпіталю, так і онлайн для виписаних пацієнтів.
Окрім базових знань, програма передбачає спеціалізований курс «Спеціаліст зі Штучного Інтелекту», що дозволяє слухачам вивчати перспективний напрямок з подальшими можливостями для працевлаштування.
Результати, які надихають
Від початку проєкту навчання пройшли 22 ветерани. Шестеро з них вже знайшли роботу, ще семеро продовжують навчання. Як зазначив начальник Рівненської ОВА Олександр Коваль, відкриття ІТ-класу у медзакладі — це не просто частина реабілітації, а шанс на нове життя:
«Це не про адаптацію до обмежень. Це про відкриття нових горизонтів і створення умов для гідного майбутнього».
Ігор Данилко наразі працює на новій посаді, де вже застосовує знання з програмування мікроконтролерів. У нього є амбітна мрія — створити власний проєкт у сфері ІТ та передавати досвід іншим.
«Я думав, що після армії все втрачено. Але з’явився новий шлях. Тепер хочу допомогти й іншим ветеранам пройти його впевнено. Бо головне — перемогти зневіру».
Ця ініціатива Рівненщини вже показала свій потенціал і довела: підтримка ветеранів — це не лише про медицину, а й про майбутнє, яке вони можуть збудувати власноруч.